ÇALIŞTAY DUYURUSU

ALS TANILI HASTALAR İÇİN ERİŞİLEBİLİR, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE UYGUN MALİYETLİ BAKIM MODELİ GELİŞTİRME ÇALIŞTAY DUYURUSU

“Yaşamak Yetmez Yaşatmak da Lazım”
5 – 6 MAYIS 2016, ANKARA

ÖZEL GÜVEN HASTANESİ, REMZİ OĞUZ ARIK, ŞİMŞEK SK. 29/D, 06540 KAVAKLIDERE/ANKARA TELEFON:(0312) 457 2525

Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Hibe Programı kapsamında desteklenen “Yaşamak Yetmez Yaşatmak da Lazım” projemizi tamamladık. İstanbul’da 100, İzmir’de 50 ALS tanılı hastalarımızı (2014-2015) evlerinde ziyaret ettik. Ev ziyaretleri, eğitimleri tamamlanmış uzman hemşireler tarafından gerçekleştirildi. Her iki ilde ortalama 400 ev ziyareti gerçekleştirdik. Ev ziyaretlerimizin amacı; ALS hastalarının PEG ve solunum desteği uygulamalarının ardından ev adaptasyonlarını sağlamak ve yaşam kalitelerine katkı sağlamaktı.

Projemizi 2015-2016 döneminde de devam ettirdik. Ankara, Adana, Antalya ve Mersinde toplam 80 hasta evlerinde uzman hemşireler tarafından ziyaret edildi. Yine Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Hibe programı kapsamında desteklenen projemizin amacı ise “ALS tanılı hastalar için erişilebilir, sürdürülebilir ve uygun maliyetli “Bakım Modeli” oluşturmaktı.

İki yıldır sürdürdüğümüz projemizin tüm verileri toplandı ve analizleri yapıldı. Proje; ülkemizde ALS hastalarının bakım gereksinimlerinin, yaşam kalitesi göstergelerinin, bakım vericilerinin yükünün izlendiği, değerlendirildiği ve evde sağlık alanında gerçekleştirilen önemli bir çalışma oldu.

ALS hastalarının yaşam kalitesini korumak ve yükseltmek amacıyla ilgili kamu kurumları, kamu ve özel hizmet sunucuları, yerel yönetim, sivil toplum kuruluş ve meslek örgütleri temsilcilerinin katılımının sağlanacağı bir çalıştay düzenlemekteyiz. Çalıştayın amacı; “ALS tanılı hastalar için erişilebilir, sürdürülebilir ve uygun maliyetli bir BAKIM MODELİ oluşturmak.

Çalıştay “ALS Hastaları için Erişilebilir ve Sürdürülebilir Bakım Modeli Geliştirmek” başlığı ile 5-6 Mayıs 2016 tarihleri arasında, Ankara’da Güven Hastanesinde yapılacaktır.

Çalıştay hedefleri, katılımcı profili ve çalıştay kapsamında ele alınacak konular ve yapılacak çalışmaların yer aldığı detaylı programı aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

Çalıştay Programını indirmek için tıklayınız

Çalıştay daveti için tıklayınız 

 

Reklamlar

ALS ile YAŞAMAK hakkında

(Amiyotrofik Lateral Skleroz - Motor Nöron Hastalığı)

23 Mart 2016 tarihinde Genel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: